گروه محصولات
خبرخوان

اخبار

در بازار کتاب
وارد اتاق کوچکی در پناهگاه زیر زمینی‌اش شد، با تپانچه‌ای به سر خود شلیک کرد و شش سال جنگ بیهوده به پایان رسید.
مهسا دهقانی‌پور، نویسنده کتاب «زنی شبیه تهران» گفت: تهران از نظرم شهری قوی و بی‌رحمی در تغییر دادن انسان‌هاست. قصه‌ی این کتاب نیز داستان‌ زن‌هایی است که در تهران زندگی و تغییر می‌کنند و اصلا بزرگ‌ترین دغدغه‌شان ماندن و رفتن از تهران است.
تهران-ایرنا- «عزازیل» به قلم نویسنده مصری «یوسف زیدان»، برنده جایزه بوکر عربی در سال ٢٠٠٩ و جایزه بریتانیایی «آنوبی» برای بهترین رمان ترجمه‌شده به انگلیسی در سال ٢٠١٢ شد که روایت پوست نوشته‌هایی به زبان سریانی کشف شده در ویرانه های باستانی شهر حلب است.
«جامعه‌نگاری عهد قاجار» تلفیق نوآورنه‌ای از تجربه‌های تاریخ‌نویسی
مترجم کتاب «عشق دلیل کافی است» می‌گوید: در اوایل قرن بیستم نویسندگانی پا به عرصه ادبیات ترکی می‌گذارند که در داستان‌­های آنها وضع جامعه، باورها، افکار و سبک زندگی مردم منعکس شده است و با خواندن داستان‌های آن‌ها بیشتر با فرهنگ و زندگی مردم آن دوره آشنا می‌شویم.
در بازار کتاب و نشر ایران درباره مقاومت مردم فلسطین آثار متعددی منتشر شده‌ است که یک دسته از آنها کتاب‌های تاریخی و آثار مستند هستند. در گزارش پیش‌رو کتاب‌‌های این دسته در فاصله بین سال‌های 1390 تا 1400 بررسی شده‌اند.
شاه در ژوئن ۱۹۶۸ موافقت استخدام حداکثر ۵۰ تکنیسین نیروی هوایی آمریکا را برای آموزش در محل و پشتیبانی اسکادران‌های F4 کسب کرد. در این‌برهه، چیزی به تحویل F4 ها به ایران نمانده بود.
در ادامه رابطه عجیب و غریب تسلیحاتی نیکسون و شاه، در ژوئن ۱۹۷۴ تقاضای پنجاه فروند دیگر به سفارش سی‌فروندی F14 که در ژانویه همان‌سال درباره‌اش گفتگو شده بود، اضافه شد.
کتاب «راه‌های ابریشم؛ نگاهی به تاریخ» نوشته پیتر فرانکوپن با ترجمه سیما مولایی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.