گروه محصولات
خبرخوان

اخبار

رمان «کمدی با کشوهای رنگی» داستان زنانی است که از اسپانیا به فرانسه مهاجرت و تلاش کردند زندگی را ادامه دهند.
کتاب «ثروت مشترک: بدیلی فراسوی سرمایه» تلاشی است در راستای فراخوان ژان لوک نانسی برای بازنویسی اسپینوزایی هستی و زمان هایدگر. اما آنچه شاید بیش از این غایت و هدف گذاری آگاهانه در این کتاب تحقق می‌یابد بازنویسی مارکسی اخلاق اسپینوزاست.
مجموعه‌ داستان «وقتی که پدر سبیلش را تراشید» نوشته ولف دیتریش شنوره با ترجمه کتایون سلطانی به بازار آمد.
مغول‌ها جنگ را بردند و فرهنگ را باختند. بعد از چند دهه حکومت بر ایران و سرزمین‌های همجوار آن، به ویژه از زمان غازان خان، به رسوم و سنت‌های اجدادی‌شان پشت کردند، از آموزه‌های گذشته بریدند و مسلمان شدند.
تهران- ایرنا- آخرین رمان استاندال با عنوان «صومعه پارما» از برترین آثار ادبی جهان به شمار می‌آید و الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان و هنرمندان بوده است.
کتاب «پادشاهی بریتانیا؛ از آغاز تا به امروز» نوشته نیکول هورنینگ با ترجمه پریسا صیادی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب «دکتر جکیل و آقای هاید و دو داستان دیگر» نوشته رابرت لوئیس استیونسون با ترجمه مهرداد وثوقی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب «انگلستان عصر ویکتوریا» نوشته جان اف. ووکوویتس با ترجمه فرید جواهرکلام توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
این کتاب چگونگی مقابله با اقتدارگرایان و شکست آنان با استفاده از روش‌های آزموده‌شده و مؤثر را در قالب دیدگاه‌های صاحب‌نظران حوزه سیاست ارائه می‌دهد.
مدیرعامل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران فروش ارائه کتاب با تخفیف توسط ناشران را قابل دفاع ندانست و گفت: هر حلقه از زنجیره نشر بر هم بریزد، آسیبش متوجه حلقه‌های دیگر می‌شود.