گروه محصولات

رمان جدید بلقیس سلیمانی چاپ شد

1399/11/11 شنبه
به گزارش ثریا رمان «تخم شر» نوشته بلقیس سلیمانی به تازگی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است.
بلقیس سلیمانی متولد سال ۱۳۴۲ در کرمان، داستان نویس و منتقد ادبی و پژوهشگر معاصر ایرانی است. کتاب های «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد» و «خاله بازی» از آثار اوست که همگی بیش از پنج بارتجدید چاپ شده اند و رمان «بازی آخر بانو» برنده جایزه ادبی مهرگان و بهترین رمان بخش ویژه جایزه ادبی اصفهان در سال ۱۳۸۵ شده است.
او در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده است. بیش از ۸۰ مقاله در مطبوعات نوشته است و برخی از داستان های وی به زبان های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده است. او داوری جایزه های ادبی از جمله جشنواره بین المللی برنامه های رادیویی و جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی را نیز بر عهده داشته است.
«نام کوچک من بلقیس» آخرین کتابی بود که پیش از این ، به قلم سلیمانی به چاپ رسید. این کتاب سال ۹۸ توسط انتشارات ققنوس چاپ شد و مجموعه نوشته ها و قصه های این نویسنده از زندگی خودش را شامل می شد. «آن مادران این دختران» و «مارون» از جمله آثار متاخر سلیمانی هستند که اولی توسط انتشارات ققنوس و دومی توسط نشر چشمه به چاپ رسید.
«تخم شر» جدیدترین رمان این نویسنده است که صدوچهل وششمین کتاب «داستان ایرانی» و نودوپنجمین «رمان» است که ققنوس چاپ می کند. این داستان هم مانند دیگر رمان های سلیمانی داستان سال های معاصر مردم ایران است؛ سال های پیش و پس از انقلاب و سال های اکنون. او در این رمان، داستان دو نسل را روایت کرده است؛ یک نسل که همه چیزش را برای عشق می دهد و دیگری که خود و عشق را نابود می کند.
داستان این رمان در بستر زمانی ...